S radosťou si Vám dovoľujeme oznámiť, že 24. ročník medzinárodného festivalu Hudba pod diamantovou klenbou, ktorý sa tradične koná v Kremnici, bude v dňoch 14.6. až 12. 7. 2024. Organizátori, vďaka Fondu na podporu umenia, realizujú v tomto ročníku 4 festivalové koncerty. Tri z nich budú v Dome komorského grófa, orchestrálny v barokovom kostole sv. Františka so skvelou koncertnou akustikou.

Festival otvorí 14. 6. svetoznáme Janáčkovo kvarteto z ČR s príťažlivým repertoárom. O dva týždne neskôr, 28. 6. vystúpi opäť Štátny komorný orchester Žilina. Protagonistami koncertu budú dvaja z najprominentnejších českých umelcov: dirigent Leoš Svárovský a huslista František Novotný. Spolu s ním uvedie Peter Michalica Bachov Dvojkoncert d mol a výber z Vivaldiho Štyroch ročných období. Zaznejú aj Cikkerove Spomienky, ktoré v roku 2024 majú špeciálny jubilejný význam.

5. 7. privítame v Kremnici po prvýkrát unikátny súbor Pressburg Saxophone Quartet s umeleckým vedúcim Ladislavom Fančovičom, ktorý slávi veľké medzinárodné úspechy. Záverečný koncert 12.7. bude opäť vokálnoinštrumentálny. Sopranistka Andrea Vizvári spolu s klaviristkou Vierou Bartošovou a hostiteľom festivalu uvedú neodmysliteľné Mozartovo Laudate Dominum.

Koncerty v gotickom prostredí Domu komorského grófa doplní popri výtvarných dielach starých majstrov aj intímna výstava umeleckého skla ak. sochára Drahomíra Prihela.

Organizátori veria v duchu skúseností z minulosti, že rozmanitý program festivalu si nájde pozitívnu odozvu v širokom publiku.

A na záver, vážení a milí priatelia,

pokiaľ by ste sa rozhodli podporiť zachovanie prezentácie hudobných skvostov v historicky významných priestoroch 2 percentným príspevkom z Vašich daní, dovoľujeme si uviesť potrebné údaje pre v písanie do daňového priznania.

o. z. REVIVALS, IČO: 31781985, sídlo: Štefánikova 7, 811 06 Bratislava
č. ú. SK77 1100 0000 0026 2274 0117 Tatra banka, Bratislava

Na Váš záujem a budúce stretnutia v Kremnici sa už vopred tešia


Ina a Peter Michalicovci,
ako aj ďalší členovia občianskeho združenia Revivals.


Byadmin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *