Slávnostné koncerty pri príležitosti udelenia Ceny Jána Cikkera sú organizované  každý rok Nadáciou Jána Cikkera. Tento rok to bude v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave, dňa 3. mája 2023 o 18.00 hod.

Nadáciu Jána Cikkera založila Katarína Cikkerová v snahe postarať sa o umeleckú pozostalosť svojho manžela a o spoločný rodinný majetok, pretože manželia zostali bezdetní. Nadácia svoju činnosť zahájila v roku 1997. Sídli v rodinnej vile Cikkerovcov, ktorá je zároveň sídlom Múzea Jána Cikkera.

V súčasnosti Nadáciu Jána Cikkera spravuje správna rada, ktorej predsedom je husľový virtuóz Prof. Peter Michalica, ArtD. Jeho meno je zárukou kvality i dobrého vkusu.

Prijmite i jeho menom pozvanie na Slávnostný koncert pri príležitosti udelenia Ceny Jána Cikkera za rok 2022, zúčastnite sa výnimočnej atmosféry a vypočujte si krásnu hudbu v podaní špičkových umelcov – Slovenského komorného orchestra pod vedením umeleckého vedúceho Ewalda Danela a klavírneho virtuóza Mateja Arendárika.

Vstupenky

Nakoľko počet miest je obmedzený, využite možnosť predpredaja vstupeniek prostredníctvom 

  • E-mail adrese: muzeum@jan-cikker.org alebo
  • telefonicky: +421 918 471 225

Ján Cikker bol slovenský hudobný skladateľ a pedagóg, narodený v Banskej Bystrici 29. júla 1911, zomrel v Bratislave 21. decembra 19891. Patril k najvýznamnejších predstaviteľov slovenskej hudobnej moderny, získal titul Národný umelec, Herderovu cenu (1966) a medzinárodnú cenu IMC-UNESCO (1979).

Je autorom viacerých operných diel, ako napríklad “Juro Jánošík” (1954), “Beg Bajazid” (1957), “Vzkriesenie” (1962), Coriolanus (1974) a i. Okrem toho napísal aj množstvo symfonických, zborových a komorných diel.

Byadmin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *