V dňoch 2.8. – 17.8.2023 vystavujú na Bratislavskom hrade dve umelecké osobnosti z výtvarného sveta,

Catherine Sica a Dušan Mocko.

Dušan Mocko je významnou osobnosťou výtvarného kultúrneho života presahujúcou hranice Slovenska. Spracovanie jeho diel je unikátne nielen z pohľadu umeleckého obsahu diela, ale i použitých umeleckých techník.

Catherine Sica sa prezentuje osobným štýlom zobrazujúcim emócie, ktoré sa neustále vyvíjajú a transformujú do vyššieho vedomia, redefinujú a reinterpretujú pôvodné expresionistické hnutie a identifikuje transformačný expresionizmus.

Ich životné diela, inštalované na výstave, ponúkajú jedinečnú príležitosť pohľadiť umeleckú dušu v reprezentatívnych priestoroch Bratislavského hradu.

Srdečne Vás pozývame.

Stretnutie s výtvarnými dielami dvoch mimoriadnych umeleckých osobností v reprezentačných priestoroch galérie Bratislavského hradu je vzácnou príležitosťou a to nie len pre obdivovateľov umenia. Vážim si a obdivujem týchto umelcov, ktorých výnimočný talent prezentuje, v tak zložitom svete, každým dielom výraznú umeleckú kvalitu.
Áno, krása života je súčasťou mimoriadnych tvorivých výkonov. Výstava potvrdzuje, že umelecké hodnoty sa vyvíjajú a stále vedia prekvapiť.

Kurátor PhDr. Ľuboslav Moza, PhD., člen Európskej akadémie vied a umení

Uverejnené so súhlasom umelcov

Byadmin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *